KAUNO REGIONINIO VALSTYBĖS ARCHYVO VIRTUALI EDUKACINĖ ERDVĖ

   Kauno regioninis valstybės archyvas 2021 – uosius – Archyvų metus - pasitinka su nauju projektu - nauja virtualia eduakcine erdve. Šis projektas įgyvendintas gavus dalinį finansavimą iš LR Kultūros tarybos. Tikimės, kad sukūrėme galimybę plačiau atverti Archyvo duris ir aktyviau dalintis saugomais archyvinių dokumentų lobiais.

  Vienas tokių lobių – tarpukario Kauno miesto savivaldybės dokumentų fonde saugomi Skelbimų lipinimo biuro dokumentai, kurie dėl savo fizinės būklės buvo sunkiai prieinami ir pasiekiami tiek visuomenei, tiek ir mums patiems – archyvarams. To meto afišos ir skelbimai buvo spausdinami ant laikraštinio popieriaus, kuris buvo pačios prasčiausios kokybės (geresne kokybe išsiskyrė galbūt tik reklaminių skelbimų popierius), jų formatas buvo pakankamai didelis, kur kas didesnis, nei įprasta. Vykdant šį projektą, afišos buvo restauruotos (ištiesintos, paklijuotos, sutvirtintos) ir,  galiausiai, suskaitmenintos ir po truputėlį bus skelbiamos čia.

  Tikimės, kad ši virtuali edukacinė erdvė prasmingai prisidės prie archyvarų pastangų sudaryti kuo geresnes galimybes greičiau ir kokybiškiau susipažinti su Archyve saugomu dokumentiniu paveldu, gilinti savo žinias, plėsti savo akiratį. Ši edukacinė erdvė bus nuolat papildoma naujais mūsų istorijos pažinimui svarbiais dokumentais, įvairia aktualia informacija. Taip pat viliamės, kad ši edukacinė erdvė taps ne tik pažinimo, bet ir virtualios bendrystės kūrimo bei puoselėjimo erdve todėl tikimės išgirsti nuomonių pageidavimų ir pasiūlymų.

 


 

 

Į Viršų

Kauno regioninis valstybės archyvas © 2022 Visos teisės saugomos.                                                                                  Tinklapio sprendimas KiberM@nas

X

=STOP!=

Atsiprašome, bet ši funkcija negalima